پیشنهاد شماره یک

سلام.

پیشنهادها مربوط به هر چیز زیبایی است که دوست دارم با شما به اشتراک بگذارم. در این نوع از پست‌ها خودم را به هیچ وجه محدود به موسیقی نخواهم کرد. و شاید از هر دری حرف زدم.

اما بریم برای پیشنهاد # 1

اپرای بوفای Il mondo della luna یا جهانی در ماه، اثر هایدن Hob 28/7 که بر اساس لیبرتوای از کارلو گلدونی نوشته شده.

خوب به هرحال به دلیل خواستگاه اپرا بوفا، متن دارای طنرهای کوچک و بامزه‌ای هست که اتفاقا یکم اثر رو از یکنواختی مخصوص به دوره خودش دور میکنه.  اما اپرا سرشار از آریاهای کوچک و کلاسیک زیباست. این اثر بخصوص برای کسانی که با سونات های فلوت هایدن آشنا هستند مسلما جالبتر هست چرا که آکت دوم این اثر در واقع مادر سونات های فلوت هایدن هستند.

کل اثر که خوب به هر حال نوشته ذهن هایدن هست و معلومه خوبه، اما اگر به اجرای نیکلاس هارنونکورت (به افتخار هشتادومین سالگرد تولدش) در وین نگاه کنید، دیگه معرکه است. زیاد الان راجع به هارنونکورت حرف نمیزنم. چون این شخصیت انقدر بزرگ هست که نمیشه توضیح کوتاهی داد. امیدوارم در یک پست مناسب بتونم توضیح کامل تری راجع به این آدم بدم. فعلا شمارو میگذارم اینجا با کلی فایل برای دانلود! (اینجا را کلیک کنید)

برای گرفتن اطلاعات بیشتر راجع به این اپرا از ویکیپدیا، اینجا را کلیک کنید.

Share on Facebook
This entry was posted in پیشنهادها and tagged , , . Bookmark the permalink.

One Response to پیشنهاد شماره یک

  1. Good article! Keep it up!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam